Kozárovická 20

„Kozárovická 20“ je pochod v okolí Kozárovic a Orlické přehrady. Trasa vede po cestách v místních lesích a podél řeky Vltavy. Naskýtá mnoho hezkých pohledů na místní krajinu. Trasa je dlouhá 20 km a tzv. dětská 10 km.

A jak vznikla? Prvotní myšlenka vznikla v hlavě Jirky Smělého. Při Hrejkovickém pochodu mu blesklo hlavou, že by něco podobného mohlo proběhnout i v našem krásném okolí. Po poradě s Františkem Kotápišem předhodil tuto myšlenku v hospodě před pár nadšenci a pochod byl skoro na světě. Přípravy na pochod, plánování trasy, datum pochodu, vznik diplomu a mapky měl na starosti tzv. realizační tým – Pavlína Dudková, Jirka Smělý, František Kotápiš, Radek Volf. Tým se pravidelně scházel v místní kozárovské hospodě (dobrá výmluva Radka V., proč musí do hospody). Měla to být taková procházka pár přátel po lesích v okolí, ale při realizaci se zapojila i obec. A tak vznikal plně regulérní pochod.
První vytýčení trasy bylo koncem března. Cesta byla pokrytá mokrým sněhem, tak se našim plánovačům trasy nešlo nejlépe, ale za pomoci podpůrných prostředků zvládli dojít do cíle. Ukončili svou trasu samozřejmě v hospodě, aby mohli podiskutovat o náročnosti trasy a možných změnách. Realizačnímu týmu významně pomohli – Jiří Dudek a Josef Holý.
Ještě se tým párkrát sešel a diskutoval. A už je dohodnuto, stačí jen vylepit plakáty a určený den vyrazit.

Kozárovická 20 - 2021

Zde naleznete informace k následujícímu ročníku

Vážení pochodníci, spoluobčané a sponzoři. Při této stále tíživé situaci doufáme, že náš pochod ,,Kozárovická 20″ se bude v roce 2021 konat v daném termínu. Organizace a samotný průběh pochodu bude zajištěn dle aktuálních platných nařízení vlády ČR. Kdyby nám situace neumožnila konání pochodu, bude vybrán náhradní termín v nejbližší možné době. Určitě Vás již podruhé neochudíme o krásnou procházku v okolí Kozárovic. Chraňte své zdraví a i těch druhých. Na brzké ,,Ahoj“ na startu ,,Kozárovické 20″

Galerie z 8. ročníku 2019

Z předchozích ročníků

Kontaktujte nás

Kontaktovat nás můžete na Facebooku,
e-mailem nebo osobně u p. Černé.

  • Kozárovice 2, 262 84, Kozárovice
  • sokol.kozarovice@seznam.cz
  • www.sokolkozarovice.com

Kde jsou Kozárovice?

Partneři